Grup Dersleri

Egzersiz yapmak için motive olmadığınız günlerde bir grup fitness dersine gidin. En başta sorununuz spor salonuna gitmekse, bir grup dersi ihtiyacınız olan tüm motivasyon olabilir: Kaydolmak ve başka biri tarafından doldurulabilecek açık bir yer bırakmak kabalık olur.

Spinning

Düzenli bir spor olarak sıklıkla eğirme olarak da adlandırılan kapalı alanda bisiklet, dayanıklılık, güç, aralıklar, yüksek yoğunluk ve toparlanmaya odaklanan sınıflarla yapılan bir egzersiz türüdür ve sınıf ortamında ağırlıklı bir volanlı özel bir sabit egzersiz bisikletinin kullanılmasını içerir.

Circuit Training

Devre eğitimi, dayanıklılık eğitimi, direnç eğitimi, yüksek yoğunluklu aerobik ve Yüksek yoğunluklu aralık eğitimine benzer şekilde bir devrede yapılan egzersizleri içeren bir vücut bakımı şeklidir. Kuvvet inşasını ve kas dayanıklılığını hedefler.

Body Weight

Hem yoga hem de Pilates, düşük etkili egzersizler olsa da ve bir mat üzerinde yapılabilir, ancak aslında tamamen farklı egzersizlerdir.

Fundamentals

Fundamentals dersi belirli ekipman eşliğinde kişinin kuvvetinin, dayanıklılığın artması ve günlük yaşam fonksiyonlarımızı daha rahat yapabilmemizi amaçlayan derstir. Kardiyovasküler sistemin hızlanması ve gelişmesini sağlayarak, yağ yakımını en üst düzeyde desteklemektedir.

Shabatrophy

Shabatrophy dersi günümüzde popüler olan fonksiyonel antrenman metodunun kullanıldığı, tüm vücut kaslarının çalışıldığı ve kardiyovasküler kapasitenin arttırılmayı çalışıldığı bir derstir.

Zumba

Zumba, 1990'larda dansçı ve koreograf Alberto "Beto" Perez tarafından Kolombiya'da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir.

Tae-Bo

Tae Bo 1990'lı yıllarda popüler olan aerobik egzersiz. Tekvando pratisyeni Billy Blanks tarafından geliştirildi. Tae Bo kelimesi, Korece'de ayak ve bacak anlamına gelen tae ve İngilizce'deki box kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur.

Stretching

Germe, kasın keçe esnekliğini arttırmak ve rahat kas tonusu elde etmek için belirli bir kas veya tendonun kasıtlı olarak esnetildiği veya gerildiği bir fiziksel egzersiz şeklidir. Sonuç, artan kas kontrolü, esneklik ve hareket açıklığı hissidir.

Pilates Studio

Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir.Egzersizler minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle yapılır. Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktivitelere uygun egzersizler içerir.

Aqua Gym

Su aerobiği, yüzme havuzu gibi suda aerobik egzersizin performansıdır. Çoğunlukla dikey olarak ve tipik olarak bel derin veya daha derin suda yüzmeden yapılır, bir tür direnç antrenmanıdır. Su aerobiği, suya daldırılmış katılımcılar gerektiren bir aerobik egzersiz türüdür.